Bursztynowy szlak Greenways

Wybierz odcinek szlaku: Beskidy i Pogórze * Brama Krakowska i Nizina Nadwiślańska * Ziemia Świętokrzyska * Wyżyna Lubelska i Mazowsze * Kujawy i Dolina Dolnej Wisły * Pobrzeże Gdańskie

  Burszynowy Szlak Greenway - mapy turystyczne

Tak jak wariantów tras, którymi wiódł prastary handlowy Szlak Bursztynowy było co najmniej kilka, tak i szlaków rowerowych inspirowanych tym historycznym traktem może być wiele. Oprócz omawianego już na tym blogu Bursztynowego Szlaku EuroVelo 9 przez obszar naszego kraju przebiegają albo są w planach też inne rowerowe szlaki nawiązujące do tras wędrówek starożytnych kupców. Jednym z nich jest planowany i częściowo wyznakowany międzynarodowy Bursztynowy Szlak Greenway należący do sieci Zielone Szlaki Greenways, który docelowo ma łączyć Gdańsk z Budapesztem.

Na obszarze Polski są wyznakowane w terenie odcinki szlaku od granicy ze Słowacją do Niepołomic oraz na terenie woj. lubelskiego.

Długość planowanego polskiego odcinka szlaku to prawie 1300 km długości. Można go sobie podzielić na krótsze odcinki lub wybrać najbardziej interesujący fragment. Ja ze względu na jego długość też podzielę na blogu ten szlak na kilka odcinków.

Kliknij w wybrany odcinek szlaku:

Przebieg całego polskiego odcinaka szlaku wraz z częścią jeszcze nie wyznaczoną w terenie można znaleźć w przewodniku autorstwa Krzysztofa Bzowskiego i Dominiki Zaręby "Bursztynowy Szlak Greenways. Przyroda, tradycja, ludzie", w którym omówione są atrakcje na Szlaku po kolei od Lipnicy Wielkiej aż po Hel. Przewodnik ten jest dostępny w wersji elektronicznej i można go pobrać ze strony Fundacji Partnerstwo dla Środowiska. Na oficjalnej stronie projektu www.szlakbursztynowy.pl znajduje się mapa całej trasy. Na jej podstawie dobrałam turystyczne mapy papierowe dla poszczególnych odcinków szlaku. Prawidłowy przebieg szlaku w granicach woj. lubelskiego znajdziemy na stronie http://www.szlaki.lublin.pl/index.php/szlak-bursztynowy

Brak komentarzy: